Drentse Musea

Lezing: Het koloniale verleden van de Koloniën van Weldadigheid

Nationaal Gevangenismuseum

Wanneer: 6 oktober 2025 15:00 - 6 oktober 2025 16:30

Waar: Oude Gracht 1 9341AA Veenhuizen


Johannes van den Bosch, de drijvende kracht achter de koloniën, bracht jaren door in toenmalig Nederlands-Indië. Zijn ideeën over arbeid en discipline waren sterk gevormd door zijn ervaringen met slavernij en andere vormen van onvrije arbeid op Java. Dit blijkt uit onderzoek van het Drents Archief naar het Drents slavernijverleden, waarvan eerder dit jaar de resultaten werden gepresenteerd.

Tijdens deze lezing neemt Niek Hemmen je mee in een minder belicht hoofdstuk van onze geschiedenis. Niek Hemmen is historicus en heeft onder andere onderzoek gedaan naar Drentse connecties met het Nederlandse koloniale slavernijverleden. Wat onthult het archief over de verwevenheid tussen slavernij, kolonialisme en de geschiedenis van Veenhuizen?

Praktische informatie
De lezing vindt plaats op 6 oktober 2025 van 15.00 tot 16.30 uur. Deelname kost €14,-, inclusief koffie en thee. Bezoekers met een Museumjaarkaart hebben gratis toegang. Het museum is die dag vanaf 12.00 uur geopend en met een ticket voor de lezing kun je het museum kosteloos bezoeken.

Entreeprijzen
Volwassenen
€ 14,00 (Kosten: 14 euro, inclusief koffie en thee. Met museumjaarkaart gratis toegang.)
Locatie